Krásný čtvrtek.

Na instagramu, když jsem dělala livestream, tak jsem se Vás ptala, jestli by Vás pro inspiraci zajímalo, jak bych si jednoho dne chtěla vybavit pokoje v bytě nebo v baráku, jak by to asi vypadalo. Rozhodla jsem se tedy s tím začít a podělit se s Vámi o to, a nejprve tedy začnu ložnicí, trávíme v ní sice málo času, ale většinou je to naše nejoblíbenější místnost vůbec.

Já miluji nákupy nábytku v IKEE, takže se zaměřím převážně na IKEU.

ložnice

Rozdělila jsem si to od toho nejdůležitějšího po méně důležité.

  1. Postel.

Nepotřebuji rámy postele za bůh ví kolik, jelikož já si spíš potrpím na designu, tak vybírám podle toho jak to vypadá a spát budu stejně na matraci. Myslím si, že ložnice by měla mít spíše světlého rázu. Dokážu si to představit tak, že by byl bílý nábytek, šedá plovoucí podlaha, na tom nějaké dva koberce s vysokým vlasem, když vylezete z postele, tak aby nožky byly v teple a v měkkém a stěny třeba do hnědé barvy, ale světlé hnědé.

2 a 3. Co se skříní týče, tak v tom byl trochu problém vybrat skříň v ikea, to je vždy asi pro mě největší kámen úrazu. Skříně se mi tam líbí, ale když už se mi líbí, tak jsou šíleně drahé, tak jsem vybrala tyto dvě. Určitě bych ještě z jednoho věšákového místa udělala poličky, protože když už by jsem měla s přítelem jednu skříň v ložnici, ano rozhodně by mi jen tak tak stačila a přítelovi by stačila komoda, ale… 😀

4. Noční stolek je určitě pro většina lidí důležitý, pro mě určitě ano, mám teď takový provizorní, ale mám, ale chybí mi šuplík, který tam nemám, takže bych brala tento.

5. Komoda. Co se komod týče, tak to bych využila na spodní prádlo, to je jasné, na komodu bych dala nějakou lehkou dekoraci, kterou hned uvidíte níže.

6. Lampička. Tyto dvě stolní lampy se mi z ikea líbí asi nejvíce, samozřejmě, že bych na každém nočním stolku neměla jednu a jednu 😀 vybraly by se stejné, a lampička je důležitá určitě, když si chce číst:).

ložnice-deko

Dekorace je pro mě srdcovka 🙂 Miluji když místnost hezky vypadá, a co si budeme povídat, jakmile to máte holé, bez jediné květiny, obrazu, tak je to doslova holé, a přesně ve světlé ložnici si stále dokážu představit sem tam nějakou tu barvičku, která to trochu rozbourá.

Povlečení: Co se povlečení týče, tak mám ráda jednobarevné a nebo když už tedy vzor, tak opravdu decentní. Přehoz na posteli určitě důležitý je, aspoň když člověk spí s někým jako já :D. Ráda kradu deky, takže to máte jako dekoraci přes den a v noci jako záchranu na přikrytí.

Koberec: To je to co jsem psala výše, vysoký vlas.

Květiny: Bud si jednou za týden koupíte květiny v květinářství, necháte si nějakou udělat, aby Vám zdobila ložnici nebo si koupíte květinu, kterou budete jednou týdně zalévat. 🙂

Hodiny (Budík): Pro mě vědět kolik je hodin těsně po probuzení je strašně důležité, proto si myslím, že to by v ložnici nemělo chybět i přesto, že v dnešní době se prvně podíváte na telefon.

Zrcadlo: Pokud máte ložnici a ,,šatnu” dohromady, tak zrcadlo by chybět nemělo.

Svíčky: Já jakožto milovnice svíček a té vůně potřebuji mít svíčky všude, takže to uvidíte i v dalších inspiracích.

Budu ráda za každou radu, názor a tip

Monika

You May Also Like

One comment

Reply

Krásný článek. Super styl . 🙂

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *